ING: voedingsbedrijven zitten klem
De marges voor voedingsmiddelenbedrijven zitten in de tang door de hoge prijzen van grondstoffen en de beperkte mogelijkheden om deze door te berekenen.
De voedingsmiddelenindustrie trekt de stijgende lijn uit 2011 dan ook niet door in 2012, meldt ING Economisch Bureau in haar kwartaalbericht. ING voorziet dit jaar een productiekrimp van 1,5%.
De economische krimp in Nederland en de eurozone en het gebrek aan vertrouwen bij consumenten drukken de bestedingen aan voedingsmiddelen.
Strategische keuzes
Strategische keuzes zijn volgens ING noodzakelijk om de gevoeligheid van producenten voor schommelingen in grondstofprijzen te verminderen en marges te behouden.
Daarbij valt te denken aan schaalvergroting, zodat betere inkoop- en/of verkoopvoorwaarden kunnen worden bedongen, inkopen met termijncontracten, streven naar een breder assortiment van producten en/of grondstoffen om de afhankelijkheid van een bepaalde grondstof te verminderen of een grotere toegevoegde waarde creëren, zodat grondstoffen een kleiner deel van de kostprijs uitmaken.
Markten
Voor internationaal opererende bedrijven is een goede aansluiting op opkomende markten in Azië en Oost-Europa een belangrijke voorwaarde om toch groei te realiseren. Stijgende welvaart zorgt voor een toename van de vraag naar onder andere vlees en zuivel, aldus www.ing.nl/Images/kwartaalbericht-voedingsindustrie-in-greep-van-grondstofprijzen-augustus-2012_tcm7-118311.pdf?id=20120821023908het kwartaalbericht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T7.220 AutoCommand
2016, P.O.A.
-

John Deere 3039R (LIE) #24167
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (LIE) #781638
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 145 trekker (REU) #782994
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










