Varkensprijs even hoog als in 2008
De prijzen van varkens hebben deze week het hoogste niveau sinds augustus 2008 bereikt. Oorzaak is de grote vraag tegenover een krap aanbod. Voor volgende week wordt een stabilisatie van de prijzen verwacht.
De Nederlandse varkensslachterijen volgden deze week de Duitse collega's die hun prijzen voor vleesvarkens met 8 cent verhoogden.
De situatie op de markt is volgens analisten vergelijkbaar met 2008, toen voor het laatst zulke hoge prijzen werden betaald voor varkens. Ook destijds kampten varkenshouders met hoge voerkosten en was er een grote vraag uit Oost-Europa naar levende varkens en varkensvlees.
Stabilisatie
Het is niet zeker of de prijsstijgingen ook volgende week doorzetten. De verwachting is dat er nog steeds een grote vraag blijft naar varkens. Het aanbod is echter niet meer zo krap als vorige week, zodat vraag en aanbod in evenwicht zijn.
Analisten denken dan ook dat de prijzen zullen stabiliseren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6215R (LH) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z530M (MM) #692310
Gebruikt, € 7.966
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (LH) #691673
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MM) #692296
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %