'Europa moet weg van inkomenssteun boer'
De Europese lidstaten stellen de verkeerde prioriteiten op landbouwgebied. Dat vindt Ken Ash van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).
De toekomstperspectieven voor de Europese boeren lijken rooskleurig. Dat maakt inkomenssteun overbodig, vindt Ash. 'Boeren in Europa moet meer kunnen investeren in innovatie, risicomanagement en kennis. Dat verbetert de concurrentiepositie.'
Volgens voorspellingen van de OESO blijven de komende 10 jaar de prijzen van grondstoffen stijgen. 'De vraag blijft goed, maar de productiegroei vermindert', zegt Ash. 'Dat biedt boeren enorme kansen.' Hij vindt het daarom vreemd dat de EU zo zwaar inzet op inkomenssteun, terwijl de prijzen stijgen.
Water
De productiviteit moet omhoog en de beschikbare grond moet worden gebruikt, vindt Ash. Ook is het volgens hem noodzakelijk om de problemen met water en beschikbare grondstoffen aan te pakken. 'Want daar liggen de uitdagingen voor de toekomst. In het Europees Landbouwbeleid is daar nauwelijks aandacht voor.'
• Lees het volledige interview met Ken Ash deze zaterdag in Nieuwe Oogst, edities LTO Noord
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER (HAE) #31419
Gebruikt, € 17.941
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 14°70 %
-
Dinsdag20° / 13°30 %