Landbouwministers: alternatief groen GLB
15 landbouwministers hebben een plan op tafel gelegd voor een alternatief vergroeningssysteem binnen het Europees landbouwbeleid na 2013.
De landbouwministers van onder meer Duitsland, Frankrijk, Polen en Nederland willen een groen keuzemenu. De lidstaten kunnen daarmee kiezen uit een reeks van vergroeningsmaatregelen die het beste bij het land of regio passen.
Het voorstel van de landbouwministers kreeg deze week bijval van Europese boerenorganisaties. Ook zij willen een minder rigide en eenvoudiger landbouwbeleid.
Praktische invulling
'LTO heeft zich met andere boerenorganisaties ingezet voor een meer praktisch invulling van de vergroeningsmaatregelen', zegt LTO Nederland voorzitter Albert Jan Maat. 'Wij zijn ook voor vergroening, meer biodiversiteit en ecologische bescherming. Maar het kan anders door meer flexibel aan te sluiten bij de praktijk op de bedrijven.'
De komende weken spreken de landbouwministers, het Europees Parlement en de Europese Commissie verder over het alternatieve vergroeningsvoorstel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (MOL) #777379
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER MY2026 (MOL) #781568
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 804 schudder (BEN) #778459
Gebruikt, P.O.A.
-

4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag19° / 11°5 %
-
Dinsdag16° / 7°20 %
-
Woensdag13° / 6°20 %










