Britse melkprijs top
Het Britse Dairy Crest betaalde in mei een voorschot van € 32,72. Daarmee staan de Britten voor het eerst sinds jaren weer eens als derde in de top van de maandelijkse LTO-melkprijsvergelijking.
De hoge positie heeft vooral te maken met een koerswijziging van het Britse pond ten opzichte van de euro. Daardoor valt de prijs ineens een stuk hoger uit.
Een boer met 500.000 kilo melk kreeg bij FrieslandCampina voor 100 liter melk met 4,2% vet en 3,4% eiwit een bedrag van € 29,56, exclusief btw. Bij DOC Kaas krijgt de boer voor deze melk € 30,14, blijkt uit de LTO-melkprijsvergelijking over mei 2012.
Voorschot
Gemiddeld werd in Europa in mei een voorschot van € 31,38 betaald. De ranglijst wordt, zoals gewoonlijk, aangevoerd door het Italiaanse Granorolo (€ 40,24) en het Finse Hämeenlinnan (€ 39,35).
Deze 2 bedrijven zijn gezien de bijzondere landomstandigheden minder goed te vergelijken met de overige zuivelbedrijven op de ranglijst.
• Klik voor volledig overzicht op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (LIE) #781065
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5075E trekker 12/12 (HIL) #780325
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HAE) #781577
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.833
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Vrijdag18° / 12°90 %
-
Zaterdag18° / 13°35 %
-
Zondag18° / 12°15 %










