We willen minder, maar niet zónder vlees
Hoewel Nederlanders steeds vaker kiezen voor een vleesarme of vleesloze maaltijd, willen de meeste mensen niet zonder vlees.
Dat blijkt uit een onderzoek door het Landbouw Economisch Instituut (LEI). Bijna tweederde van de ondervraagden vindt dat vlees een maaltijd compleet maakt.
Circa een derde van de ondervraagden zegt in het afgelopen jaar minder vlees te zijn gaan eten, of is dit van plan in het komende jaar. Volgens het LEI hebben overheden nog weinig aandacht voor de groeiende groep vleesminderaars.
Nauwelijks steun
‘Campagnes in Europa voor een vleesloze dag zijn regionaal en lokaal. Voorvechters van vleesloze dagen zijn vooral te vinden bij vegetariërsbonden en natuur-, milieu- en dierenorganisaties’, aldus de onderzoekers.
Opvallend vinden zij dat vleesloze dagen en de vleesminderende tijdgeest nauwelijks openlijke en actieve steun krijgen vanuit rijksoverheden in Europese landen, zo valt in www.lei.dlo.nl/publicaties/PDF/2012/2012-029.pdfhet onderzoek te lezen
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-
Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %