Weidevogels gedood bij maaiwerkzaamheden
De Utrechtse politie doet onderzoek naar het vernielen van verschillende nesten met jonge weidevogels bij maaiwerkzaamheden op woensdag 23 mei in Veenendaal. Enkele vogels hebben het niet overleefd.
Gemeente Veenendaal kreeg een melding over vernielde vogelnesten op een braakliggend terrein aan de Bastion in Veenendaal. Die gaf de melding door aan de Milieupolitie.
Agenten troffen vogels aan die in paniek boven het terrein rondvlogen. Op de grond liepen nog enkele kuikens van de kievit en de tureluur. Bij een kapotgemaaid nest lagen resten van een gedood jong van de tureluur.
Koninginnedag
Een aantal weken eerder constateerde de gemeente nog dat op het terrein vogels nestelden en er daarom op Koninginnedag geen auto's konden parkeren.
De politie gaat de verdachten verhoren in verband met een overtreding van de Flora- en Faunawet en maakt proces-verbaal op.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZND) #65695
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MM) #692296
Gebruikt, € 3.950
-
Kverneland Ploeg 150B (LH) #24133
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T4.85
2016, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %