Meer landbouwgrond om wereld te voeden
Technologische verbeteringen in de landbouw zijn niet voldoende om de toenemende bevolkingsdruk en rijkere diëten op te vangen. Meer landbouwgrond is daarom nodig om de wereldbevolking in de toekomst te voeden.
Dat blijkt uit een studie van Sanderine Nonhebel, hoofddocent voedsel en milieu aan Rijksuniversiteit Groningen. Zij onderzocht hoeveelheid landbouwgrond nodig is voor onze voedselproductie.
Door grote aantallen mensen in Azië, Zuid-Amerika en Afrika die zich een rijker dieet kunnen veroorloven, ontstaat de komende tientallen jaren een groeiende vraag naar landbouwgrond. Lagere geboortecijfers als gevolg van toenemende welvaart compenseren dat niet.
Wereldbevolking
Het effect daarvan is pas veel later merkbaar, zegt Nonhebel. 'We verwachten dat voor een wereldbevolking van 9 miljard mensen, rond 2050, 70 tot 100% meer landbouwgrond nodig is dan nu.'
Hoge vleesconsumptie en veel plantaardig vet domineren het westerse voedselpatroon. Samen eist dat zo'n driekwart van de gebruikte landbouwgrond op. In Azië is dat nu nog slechts de helft, maar het aandeel stijgt snel.
Voedsel importeren
Nederland krijgt daar last van, stelt Nonhebel in haar www.rug.nl/corporate/nieuws/archief/archief2012/nieuwsberichten/object1080401189onderzoek. 'China moet meer voedsel importeren en onze veeteelt drijft op geïmporteerd veevoer. Als China zich massaal op de internationale voedselmarkt begeeft, worden de voedsel- en veevoerprijzen hoger. Onze veehouders merken dat direct.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (LH) #692279
Gebruikt, € 6.793
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (HG) #692965
Gebruikt, € 4.999
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (HG) #696315
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (BV) #692433
Gebruikt, € 9.082
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %
-
Vrijdag23° / 11°15 %