Glastuinbouw kan CO2 goed gebruiken
Door gebruik te maken van kooldioxide (CO2) uit de industrie kunnen glastuinbouwbedrijven duurzame energietechnieken toepassen. Dat blijkt uit een studie van Wageningen UR.
Die aanpak helpt bij het behalen van de energiegebruik- en CO2-uitstootdoelstellingen van het Agroconvenant. De sector sloot dat in 2008 met de overheid. Ook de ambities van programma Kas als Energiebron zijn ermee geholpen.
Nederlandse tuinders passen kooldioxide toe om de groei van hun gewas te stimuleren. Daarvoor gebruiken ze vaak CO2 die door energiebronnen op het eigen bedrijf is geproduceerd.
Duurzaamheidswinst
LEI onderzocht in opdracht van CO2-leverancier OCAP wat het extern inkopen van CO2 aan verduurzaming bijdraagt. In de nu verschenen nota geeft het instituut een overzicht van de duurzaamheidswinst en motieven van tuinders om CO2 toe te passen.
Wanneer tuinders de nodige kooldioxide extern inkopen, betekent dat dat ze zelf energietechnieken kunnen toepassen die minder CO2 uitstoten. Dat levert duurzaamheidswinst op.
Kopen kooldioxide
In gemeenten Westland, Lansingerland en Pijnacker-Nootdorp hebben veel bedrijven de mogelijkheid om kooldioxide in te kopen via het leidingnet van OCAP.
OCAP had eind 2009 bijna 550 afnemers met een gezamenlijk areaal van circa 1750 hectare. Bijna 300 van deze bedrijven, met circa 1100 hectare, gebruiken alternatieve energietechnieken.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WOL) #781586
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Farmer 309C trekker (REU) #782668
Gebruikt, € 31.500
-

Valtra T190
Gebruikt, € 29.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










