Arla maakt zuiveldrank met stevia
Zuivelproducent Arla komt als eerste met een zuiveldrank die is voorzien van de natuurlijke zoetstof Stevia. De drank heet Zin! en is de eerste drinkyoghurt die met dit plantextract gezoet is.
De Steviaplant, oftewel honingkruid, is een plant waarvan de blaadjes een heel zoete smaak hebben. De Guarani-indianen gebruikten honingkruid al eeuwen geleden om hun thee en medicinale dranken wat zoeter te maken.
Japan startte in 1977 met het gebruik van honingkruid in dranken en andere voedingsmiddelen. Inmiddels mag het extract van het plantje nu als zoetsof worden gebruikt in de hele Europese Unie.
Nieuwe suiker
De Steviaplant bevat natuurlijke zoetstoffen (steviolglycosiden) die 300 keer zoeter zijn dan suiker of sacharose. Stevia wordt ook wel gezien als de nieuwe suiker.
Omdat Arla geen kunstmatige zoetstoffen wilde gebruiken, heeft het gewacht met het produceren van een drinkyoghurt met 0% vet totdat er een geschikte natuurlijke zoetbron beschikbaar was. Naast stevia is het gezoet met een klein beetje rietsuiker voor de smaak.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

John Deere 6155M trekker (DRO) #705202
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (ETT) #778490
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (HIL) #781521
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag17° / 13°50 %
-
Zondag18° / 12°15 %
-
Maandag17° / 12°10 %










