Schmallenberg-virus bij Belgisch kalf
Bij een kalf in België is gisteren het Schmallenberg-virus vastgesteld. Het gaat om een dier van het Belgisch Blauwe ras dat al na 6 maanden dracht geboren werd.
Het kalf is afkomstig van een vleesveebedrijf in Zuid-België dicht bij de Franse grens. De Belgische wetenschappers toonden de besmetting aan met een RT-PCR-test in de hersenen van de te vroeg geboren vrucht. Het kalf werd niet misvormd geboren.
In België zijn tot nu toe 27 van de onderzochte 30 lammeren van schapenbedrijven positief bevonden. 2 geitenlammeren testten negatief.
Verdenkingen
Van de 18 gemelde verdachte kalveren was dit de eerste die positief uit de test kwam. In Duitsland testte eerder ook 1 kalf positief, in Nederland nog niet, al neemt het aantal verdenkingen snel toe.
• Lees meer over dit virus in het www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1584676&h=Schmallenberg-virusSchmallenberg-dossier
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-
Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-
Evers Mustang 11-303
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 6°30 %
-
Woensdag17° / 6°5 %
-
Donderdag15° / 9°5 %