Kippenstal op valreep omgebouwd
Als één van de laatste pluimveehouders in Nederland vertimmert Bart Beniers in Sint-Oedenrode zijn kippenstal. De metamorfose tot scharrelhennenstal met bewezen systemen vordert in rap tempo.
Beniers is nu 2 maanden aan de slag om de stal met kooikippen om te bouwen naar een scharrelvolièresysteem. 2 december moet het karwei klaar zijn omdat dan een open dag plaatsvindt.
Medio december bevolken 50.000 witte scharrelhennen het gebouw met 2 etages nabij de kern van Breugel.
Kooiverbod
Bijzonder is dat Beniers in 1998 al wist dat het kooiverbod per 1 januari 2012 in zou gaan. 'Het was een bewuste keuze om toen niet aan een avontuur met scharrelkippen te beginnen. Zo’n innovatie zou me de kop kosten.'
De ‘nieuwe’ stal is 2,5 meter gelift en 12 meter verlengd waardoor 2 verdiepingen waren te maken met mestdroging. Onder dezelfde kap zitten straks 5000 kippen meer.
Duurzamer gebouwd
De metamorfose vergt een investering van rond de € 850.000. Beniers: 'Het is bovendien een duurzamer systeem geworden dan dat ik 12 jaar geleden gebouwd zou hebben.'
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, edities ZLTO en LLTB
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (WD) #28857
Gebruikt, P.O.A.
-
TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
-
Pottinger Europrofi I
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 5095M (MG) #687878
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %