Weinig landbouw op tegenbegroting
Op de tegenbegrotingen van de oppositiepartijen wordt nauwelijks aandacht besteed aan de land- en tuinbouw.
Op de tegenbegroting van de PvdA staat wel dat in 2012 de landbouwvrijstelling en het belastingvoordeel op rode diesel moeten worden afgeschaft. Dat zou een besparing opleveren van € 590 miljoen. Ook de subsidie aan onderzoeksinstanties als het Landbouw Economisch Instituut moeten afgeschaft worden. Dat levert € 10 miljoen op.
De SP trekt voor het milieu en de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) € 80 miljoen uit. Verdere toelichting op ontwikkeling van de veehouderij, landbouw of tuinbouw wordt niet gegeven.
Kiloknallertax
D66 wil meer groene belastingen zoals op rode diesel, kiloknallertax en energie. Ook het verlaagd tarief voor de glastuinbouw en sierteelt kunnen worden afgeschaft. Wel wil de partij 150 miljoen uitgeven aan natuur en € 500 miljoen voor kleinschalige initiatieven op energie.
De ChristenUnie richt zich ook op natuurontwikkeling en beheer van de EHS. Daarvoor heeft de CU € 100 miljoen op de begroting gereserveerd. € 50 miljoen voor een robuuste aanvang van het deltafonds: realisatie afsluitdijk plus en zoet water in de Zeeuwse delta.
De komende 2 dagen wordt er in de Tweede Kamer gediscussieerd over de gepresenteerde begroting van het kabinet.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Challenger MT765 (SOM) #691780
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt Former 920C middenafleg hark
Nieuw, P.O.A.
-
Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag20° / 13°90 %
-
Zondag21° / 13°70 %