Greenpeace blij met verbod Roundup
Gemeenten en particulieren mogen Roundup niet meer gebruiken. De Tweede Kamer nam daarover gisterennacht de motie van Groenlinks aan, tot opluchting van Greenpeace.
Roundup wordt in Nederland gebruikt om straten en schoolpleinen onkruidvrij te houden. In een onlangs gepubliceerd rapport toonde Greenpeace al aan dat Roundup schadelijk is voor de natuur en het milieu.
Onafhankelijke onderzoekers leggen zelfs een verband tussen glyfosaat en verschillende soorten kanker, hormoonverstoring en zenuwafwijkingen.
Totaalverbod
'De volgende stap is een totaal verbod op dit gevaarlijke middel en snel ook', bepleit Herman van Bekkem, gentech- en landbouwdeskundige bij Greenpeace.
In Europa zijn plannen om genetisch gemanipuleerde gewassen toe te staan die resistent zijn tegen Roundup. 'Maar daarmee gaat de deur voor dit giftige bestrijdingsmiddel alleen maar verder open’, aldus van Bekkem. ‘Hier moet een stokje voor worden gestoken.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (SOM) #696308
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-

Walker MS14
2014, P.O.A.
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag9° / 8°90 %
-
Zaterdag11° / 3°40 %
-
Zondag10° / 2°75 %











