Rijk Zwaan meldt lichte omzetgroei van 7,5 procent
De netto-omzet van veredelingsbedrijf Rijk Zwaan is in het boekjaar 2025-2026 met 7,5 procent gestegen tot 735 miljoen euro. De nettowinst steeg naar 90 miljoen euro. Dat is 22 miljoen euro meer dan in het voorgaande jaar.
Volgens Rijk Zwaan is de groei gerealiseerd in alle groente- en fruitgewassen waarin het veredelingsbedrijf actief is en ook in alle wereldwijde regio’s waar uitgangsmateriaal wordt verkocht. In een reactie noemt directielid Ben Tax stabiliteit kenmerkend voor de bedrijfsvoering van Rijk Zwaan. ‘Onze primaire doelstelling is om medewerkers een baan voor het leven te bieden. Daarvoor is een stabiele financiële positie essentieel.’
In het verslag bij de jaarrekening meldt Rijk Zwaan dat afgelopen boekjaar onder meer ijsbergslarassen met resistentie tegen slaluis zijn geïntroduceerd en ook koolrassen die zich uitstekend lenen voor gemechaniseerde oogst. Verder werden de Candy Ball-watermeloenen met een handzaam formaat op de markt gebracht. Het bedrijf zegt hiermee in te spelen op behoeften in de hele keten, van duurzamere teelt en efficiëntere verwerking tot producten die aansluiten bij de wensen van consumenten.
Internationaal timmerde Rijk Zwaan aan de weg met de opening van een nieuw veredelingsstation voor subtropische gewassen in Brazilië. In Zuid-Korea begon het bedrijf een nieuwe dochteronderneming om de Aziatische markt beter te kunnen bedienen. Daarnaast werd in Nederland onder andere het Trial Centre Open Field in het West-Brabantse Heijningen geopend.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Topcon Automatisch stuursysteem RTK
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (LIE) #781638
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (WOL) #781744
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 9.313
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %
















