Boternotering duikt onder 400 euro, plusjes mageremelkpoeders en Global Dairy Trade

Bij de officiële zuivelnoteringen van ZuivelNL is de notering van boter met 6 euro gezakt naar 394 euro per 100 kilo, exclusief btw. Mageremelkpoeder noteert zelfs iets hoger. Ook de Global Dairy Trade komt hoger uit.

De notering van boter daalt deze week met 6 euro naar 394 euro.
© Dirk Hol

Eind januari kwam de boternotering ook onder de 400 euro en lag toen met 390 euro zelfs nog lager. Daarna leek die tot half maart in de lift, waarop een nieuwe daling is ingezet. Vorige week leek de boternotering te stabiliseren.

Ook de notering van vollemelkpoeder is gedaald, met 9 euro. Hiermee komt deze notering uit op 321 euro. Positief nieuws komt vanuit de kant van de mageremelkpoeders. Zo stijgt de notering van mageremelkpoeder voor consumptiedoeleinden met 7 euro naar 288 euro, terwijl de notering van mageremelkpoeder voor veevoerdoeleinden zelfs 12 euro hoger is en uitkomt op 278 euro.

Na enkele weken van stabilisatie is er voor weipoeder opnieuw een plus. De 3 euro extra zorgt ervoor dat dit veelgevraagde poeder nu exact op 150 euro uitkomt. De notering voor weipoeder handhaaft zich daarmee op een historisch hoog niveau.

Bij de Nieuw-Zeelandse internetveiling Global Dairy Trade (GDT), het toonaangevende wereldwijde handelsplatform voor zuivelproducten, is bij de prijsindex sprake van een plus van 1,5 procent. De index gaat van 1.196 punten op 21 april naar 1.214 punten afgelopen dinsdag.

Hier daalt de notering voor boter met 2,6 procent, terwijl er een plus is van 9 procent voor karnemelkpoeder. Verder is er hier een stijging van 3 procent voor mageremelkpoeder en 2,2 procent voor vollemelkpoeder.


Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Donderdag
    15° / 5°
    5 %
  • Vrijdag
    17° / 5°
    10 %
  • Zaterdag
    21° / 7°
    25 %
Meer weer