Ziekteverzuim in agrarische sector blijft stabiel op ruim 5 procent
Het gemiddelde verzuimpercentage voor de agrarische en groene sector komt in 2025 uit op 5,3 procent. Dat is nagenoeg hetzelfde percentage als het jaar daarvoor, meldt dienstverlener en kenniscentrum Stigas.
Met 2,95 procent had de bloembollenteelt van alle deelsectoren het laagste ziekteverzuim in 2025, gevolgd door de fruittteelt (3,26 procent) en akkerbouw en vollegrondsteelt (3,56 procent). Het meeste ziekteverzuim, 7,57 procent, komt voor bij zorgboerderijen.
Binnen 'groen, grond en infra' was het ziekteverzuim gemiddeld 4,51 procent en in de sector 'hoveniers en groenvoorziening' 6,41 procent.
De verzuimcijfers zijn gebaseerd op de data van de bedrijven die bij Stigas zijn aangesloten. Het gaat om het totale ziekteverzuimpercentage, exclusief vangnetgevallen zoals zwangerschaps- of bevallingsverlof, orgaandonatie en werknemers die onder de no-riskpolis vallen. Het verzuim voor de agrarische en groene sector is vergelijkbaar met de landelijke verzuimcijfers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 720 SCR
2012, P.O.A.
-

John Deere 6155M trekker (DRO) #705202
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (BEN) #781548
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag16° / 4°20 %
-
Dinsdag18° / 3°0 %
-
Woensdag18° / 6°0 %















