Daling van de boterprijs zet in vlakker tempo door
De ZuivelNL-notering van boter daalt deze week met 6 euro naar 544 euro per 100 kilo, exclusief btw. Daarmee lijkt de duikvlucht van de voorbije weken enigszins te zijn afgeremd. De notering lag eind juli nog op ruim 700 euro.
Door de groei in de melkaanvoer en de hogere gehaltes in de melk is de beschikbaarheid van boter sterk toegenomen. Tegelijkertijd blijft de vraag achter, al neemt de interesse wel weer wat toe door de lagere prijsniveaus. Kopers zijn voldoende ingedekt en wachten af of de prijzen nog verder zakken. Ook room is flink goedkoper geworden, meldt ZuivelNL. De prijs voor vollemelkpoeder daalt deze week met 10 euro naar 372 euro per 100 kilo.
De markt voor mageremelkpoeder is minder dynamisch. Al sinds september is weinig beweging te zien in de notering. Een toename in het aanbod – als gevolg van de stijgende melkaanvoer – zorgt sinds enkele weken wel voor meer prijsdruk. Daarnaast ondervindt Europa op de wereldmarkt stevige concurrentie vanuit de Verenigde Staten.
De ZuivelNL-notering van mageremelkpoeder voor consumptiedoeleinden daalt zodoende met 4 euro naar 217 euro per 100 kilo. De variant voor veevoerdoeleinden blijft stabiel op 214 euro. Weipoeder kent een plusje van 1 euro tot 90 euro per 100 kilo.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.644
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WIJ) #692550
Gebruikt, € 7.054
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (ZUI) #692192
Gebruikt, € 5.247
-

GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500















