Hogere volumes en prijs stuwen omzet Danone in eerste halfjaar
De omzet van het Franse voedingsmiddelenconcern Danone is in het eerste halfjaar van 2025 met 4,2 procent gestegen. Dat komt door een toename in het afzetvolume met 2,6 procent en een prijsstijging van 1,7 procent gerekend over alle producten.
In Nederland is Danone vooral bekend van zuivelproducten als Activia, Danio, Danoontje, Nutrilon opvolgmelk en Alpro als plantaardige zuivelvervanger. Ook levert Danone gespecialiseerde voeding zoals Olvarit babyvoeding, Nutricia en bijvoorbeeld het bronwater Evian.
De voedingsmiddelenproducent heeft wereldwijd vestigingen die op de regionale markten afgestemde zuivel- en plantaardige producten leveren. De afgelopen periode heeft het concern geïnvesteerd in de gespecialiseerde voeding, zoals met de verwerving van het in medische voedingstoepassingen gespecialiseerde Kate Farms in de Verenigde Staten en de producent van probiotica Akkermansia Company in België.
Gezondheidsproducten
De omzetgroei komt vooral voor rekening van de gespecialiseerde zuivelproducten met een hoog eiwitgehalte (High Protein, Kefir en Skyr) plantaardige producten, medische producten en babyvoeding. De gezondheidsproducten laten een omzetgroei zien van 8,7 procent. De omzet aan zuivelproducten steeg met 3 procent en bij het bronwater is sprake van een lichte omzetdaling van 0,5 procent.
De hoogste groei in omzet boekt Danone in werkgebied China, Noord-Azië en Oceanië. Daar stijgt de omzet met 12,4 procent. In China zijn babyvoeding, medische voeding en andere gespecialiseerde voedingsproducten de belangrijkste pijlers onder die hogere omzet met in Japan ook de zuivelproducten Activia en Oikos.
Laagste groei in Europa
De omzetgroei in Europa is met 2,2 procent het laagste. De belangrijkste 'groeiers' daar zijn de zuivelproducten met hoog eiwit, plantaardige producten, gespecialiseerde producten en ook de bronwaters.
Met 2,3 procent ligt de omzetgroei van Danone in Noord-Amerika net wat hoger. Hier zorgen zuivelproducten met een hoog eiwitgehalte, koffiecreamers en medische producten voor die hogere omzet. In Latijns-Amerika kent het concern een omzetgroei van 2,9 procent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 3033R compacttrekker (MAA) #776890
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 220 trekker (KOU) #693695
Gebruikt, P.O.A.
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag24° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 14°10 %
-
Zondag22° / 16°50 %















