Telers zaaien ruim 300 hectare bieten over vanwege stuifschade
Akkerbouwers in vooral het noordoosten van Nederland zaaien suikerbieten over vanwege stuifschade. Volgens gegevens van Cosun Beet Company was op peildatum 7 april 328 hectare overgezaaid. In 93 procent van de gevallen was stuifschade daarvan de reden.
Daarnaast meldt de suikerfabrikant dat er is overgezaaid vanwege muizenschade (6 procent) en schade door vorst (2 procent). Landelijk zat begin deze week al 94 procent van de bieten in de grond. Op de zandgronden in het noordoosten van het land (88 procent gezaaid) blijft het zaaiwerk het meest achter ten opzichte van de rest van Nederland.
Dat heeft er hoogstwaarschijnlijk mee te maken dat suikerbietentelers het zaaizaad nog liever even in de zak laten zitten in verband met de stuifgevoelige omstandigheden. Vooral vorige week was dat een risico gezien de straffe noordoostenwind in combinatie met een droge toplaag.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (ZUI) #781588
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T6.180 DC
Nieuw, P.O.A.
-

Valtra/Fendt wielgewichten 40 kg
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Dinsdag19° / 11°5 %
-
Woensdag20° / 12°20 %
-
Donderdag18° / 11°55 %
















