Wakker Dier wil ook dierenwelzijnseisen voor larven
Dierenwelzijnsorganisatie Wakker Dier vraagt landbouwminister Femke Wiersma in een brandbrief om met welzijnswetgeving te komen voor gekweekte insecten.
Nederland produceert volgens Wakker Dier jaarlijks naar schatting 80 miljard insecten, waarvan zeker 70 miljard larven van de zwarte soldatenvlieg. De kweekomstandigheden van deze dieren leiden volgens de dierenwelzijnsorganisatie tot oververhitting, honger en pijn bij het doden.
Wakker Dier verzoekt Wiersma om het voorzorgsprincipe toe te passen en insecten tenminste dezelfde wettelijke bescherming te bieden als andere landbouwhuisdieren, met soortspecifieke eisen. Zo zouden er minimale normen moeten komen voor de slachtmethoden, dichtheden, voeding, temperatuur, luchtvochtigheid en genetische manipulatie.
Daarnaast moeten insectenkwekerijen net als alle andere veehouderijen ieder jaar rapporteren op ziekte-uitbraken, stelt Wakker Dier in de brandbrief. 'Er is steeds meer bewijs dat insecten een stuk slimmer zijn dan gedacht. Ze kunnen pijn ervaren en hiernaar handelen, informatie onthouden en leren. Ze verdienen bescherming', zegt directeur Anne Hilhorst van Wakker Dier.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Extra 624T schijvenmaaier+kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (REU) #782477
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (DAT) #777841
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
Nieuw, € 44.371
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Adviseur Opleiding & Ontwikkeling Akkerbouw en Vollegrondsgroenteteelt | Talentoogst
Actor Partner in Besturen - NL
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag18° / 11°80 %
-
Woensdag16° / 10°75 %
-
Donderdag17° / 9°85 %

















