Extra metingen rond onderzoek zwerfstroom melkvee
Er loopt een second opinion naar een onderzoek rond de problemen die melkveehouders hebben met zwerfstroom. Een aantal ondernemers drong hier al langer op aan, nadat sommige veehouders ernstige gezondheidsproblemen bij hun runderen ervoeren.
De second opinion, waarvan de metingen zijn afgerond, is uitgevoerd in opdracht van provincie Zuid-Holland, meldt Het Financieele Dagblad. In die provincie ligt ook het bedrijf van de familie Van den Oudenrijn in Ooltgensplaat, die de problemen aankaartte. Lekstroomspecialist Johan van Bommel uit het Brabantse Someren vond op dit bedrijf lekstroom, mogelijk afkomstig van windmolens in de buurt.
Dit onderzoek van Van Bommel kent nu dus een 'second opinion', meldt melkveehouder André van den Oudenrijn. Hiervoor is ook op zijn bedrijf gemeten. 'Het rapport wordt nu opgemaakt en dan kan de politiek zich over het probleem buigen.'
Een van de onderzoekers, Jos Knockaert van de Universiteit Gent, heeft op een bedrijf in het Belgische Eupen samen met Van Bommel metingen verricht. Daarbij is ook het net afgeschakeld. 'De stromen bleven bij Van Bommel en Knockaert hetzelfde. Het ziet ernaar uit dat Van Bommels metingen kloppen', zegt Van den Oudenrijn.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692297
Gebruikt, € 3.950
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

John Deere 6215R trekker (LIE) #30354
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Maandag23° / 13°20 %
-
Dinsdag21° / 12°60 %
-
Woensdag20° / 14°70 %














