Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaim met boeren
Supermarktketen Albert Heijn gebruikt de claim 'samen met onze boeren werken wij aan een duurzamere toekomst' niet meer. Het bedrijf heeft duurzaamheidslaims verwijderd. Dit is gebeurd nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) het bedrijf hierop heeft aangesproken.
De ACM vindt de claims van Albert Heijn te vaag. De supermarktketen gebruikte in diverse winkels de term 'meest duurzame supermarkt' en baseerde dit op onderzoek naar de beleving van consumenten en niet op concrete duurzaamheidsinspanningen. Dit was onvoldoende duidelijk en bovendien was het onderzoek achterhaald, stelt de ACM.
Ook gebruikte Albert Heijn de claim 'samen met onze telers/onze boeren werken wij aan een duurzamere toekomst'. De supermarktketen verwees daarbij naar de website voor meer informatie, maar dat is niet voldoende. Claims moeten zo feitelijk en volledig mogelijk zijn, zodat de consument meteen begrijpt wat het duurzaamheidsvoordeel is, meldt de ACM in een uitleg.
Nadat de ACM Albert Heijn hierop heeft gewezen, heeft het bedrijf direct toegezegd de claims te verwijderen.
Edwin van Houten, directeur Consumenten van de ACM, benadrukt dat bedrijven eerlijk en duidelijk moeten zijn over duurzaamheid. 'Dit betekent dat zij alleen claims kunnen gebruiken die kloppen en die begrijpelijk zijn. Het is belangrijk dat ook een supermarktketen als Albert Heijn eerlijke en duidelijke duurzaamheidsclaims gebruikt.'
Leidraad van ACM
Albert Heijn zegt zich altijd aan de leidraad voor duurzaamheidsclaims van de ACM te houden. Maar over de betwiste uitingen 'bleken wij met de ACM van mening te verschillen', verklaart een woordvoerder.
Het supermarktbedrijf zegt zich in te spannen voor duurzaamheid door voedselverspilling, het gebruik van plastic en de CO2-uitstoot terug te dringen. 'Samen met onze meer dan 1.200 vaste boeren en telers zetten we continu nieuwe stappen op het gebied van duurzaamheid. Deze boeren en telers ontvangen daarvoor een premie van Albert Heijn', voegt de woordvoerder daaraan toe.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 145 trekker (REU) #782994
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
2014, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zondag18° / 15°75 %
-
Maandag19° / 11°5 %
-
Dinsdag20° / 12°5 %















