Europese Commissie beperkt diertransport tot 21 uur
Het transport van alle groepen dieren wordt in eerste instantie beperkt tot 21 uur. Na 10 uur transport gaat verplicht een uur rust gelden en na 21 uur transport een pauze van 10 uur. Dat blijkt uit onbevestigde berichten van het directoraat-generaal Gezondheid en Voedselveiligheid van de Europese Commissie.

Het transport van dieren is in Europa al jaren onderwerp van discussie en daar lijkt nu meer duidelijkheid over te komen. Op 6 december brengt de Europese Commissie een voorstel naar buiten. Wat de definitieve tekst wordt, is nog steeds onderwerp van gesprek.
Het voorstel gaat uit van een transportduur van 21 uur voor alle diersoorten. Na 10 uur transport wordt een pauze van een uur verplicht., zoals ook bij vrachtwagenchauffeurs het geval is. Na 21 uur volgt een pauze van 10 uur. Ingewijden geven aan dat over de reistijden voor specifieke soorten in een later stadium wordt besloten via gedelegeerde uitvoeringshandelingen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R318X (LH) #39507
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (MG) #692321
Gebruikt, € 4.999
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BV) #692145
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %