Dierbeschermingsorganisaties: geen vervoer vanaf 25 graden
Tien dierenwelzijnsorganisaties vinden dat dieren in Nederland zonder airconditioning in de vrachtwagen niet langer vervoerd mogen worden bij temperaturen van 25 graden en hoger. Dat schrijven ze in een brief aan demissionair landbouwminister Piet Adema.
Op dit moment zijn diertransporten niet meer toegestaan bij temperaturen boven de 35 graden. De minister onderzoekt nu of de maximumtemperatuur verlaagd kan worden naar 30 graden. Volgens de betreffende organisaties is dat echter niet genoeg. Ze wijzen op onderzoek van de Europese autoriteit voor voedselveiligheid (Efsa) dat aantoont dat de meeste dieren al oververhitting ervaren bij temperaturen vanaf 25 graden.
Dat zou volgens deze dierenwelzijnsorganisaties dan ook de nieuwe maximumtemperatuur moeten worden voor transporten zonder airconditioning. De brief is een initiatief van Varkens in Nood, Eyes on Animals, Wakker Dier, World Animal Protection, Compassion in World Farming Nederland, CAS International, Vier Voeters, Caring Vets, Caring Farmers en Dier&Recht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6155R trekker (ZUI) #64697
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 8320RT trekker. (HIL) #28525
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (STE) #781254
Gebruikt, € 146.950
-

JOHN DEERE 1026R COMPACTTREKKER (DAT) #781346
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Zaterdag12° / 7°10 %
-
Zondag12° / 7°40 %
-
Maandag13° / 7°40 %

















