RVO: melkaanvoer natte en koele juli hoger dan in droge en warme juli 2022
De melkaanvoer bij de Nederlandse zuivelbedrijven lag in juli van dit jaar hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. Toen was juli warm en droog, de vorige maand was het nat en koel.

De hogere melkaanvoer blijkt uit cijfers van de Rijksdienst voor Nederland (RVO). De melkaanvoer lag met 1.185.105 ton niet alleen 1,8 procent hoger dan in juli 2022, maar het gemiddeld vetpercentage was met 4,29 ook hoger dan de gemiddeld 4,20 procent vet in juli 2022. De hoeveelheid melkvet lag hierdoor met 48.854 ton dan ook 3,9 procent hoger dan in juli 2022.
In de eerste zes maanden van 2023 lag de melkproductie met 7.137.182 ton 3,1 procent hoger dan in dezelfde periode van 2022. De hoeveelheid vet lag met 321.954 ton zelfs 4,8 procent hoger. Wel wordt het verschil tussen dit jaar en vorig jaar per maand kleiner. Eind 2022 lag de melkprijs op recordhoogte, waardoor de focus bij veel melkveehouders lag op veel melk met hoge gehalten.
Sinds de melkprijs begin dit jaar is gedaald, is het voor ondernemers minder interessant geworden om die laatste liters te leveren. Dit leidde onder meer tot een hogere afvoer van dieren en een geleidelijk dalende melkproductie. Volgens analisten van Countus is de melkprijs nog redelijk op niveau ondanks de hoge kosten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BRU) #692145
Gebruikt, € 5.313
-
Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (ETT) #692326
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag22° / 16°25 %
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %