Rechter: Vlaams mestbeleid is te laks, regering moet snel in actie komen
De Vlaamse regering doet onvoldoende om de waterkwaliteit in Vlaanderen te verbeteren. In een zaak die was aangespannen door vijf natuur- en milieuorganisaties heeft de regering een forse tik op de vingers gekregen van de rechter.

Dat meldt het Belgische agrarische medium Vilt. De regering moet binnen zes maanden met aanvullende maatregelen komen op het huidige mestdecreet (MAP6). De Boerenbond reageert teleurgesteld en stelt dat de regering in haar verweer heeft nagelaten het bereikte akkoord over het toekomstige mestdecreet (MAP7) mee te nemen.
De rechtszaak was aangespannen door de organisaties Bond Beter Leefmilieu, Dryade, Greenpeace, Natuurpunt en WWF. Dit was volgens hen een ultieme poging om de Vlaamse overheid aan te sporen de waterkwaliteit te verbeteren. De rechtbank in Brussel gaat mee in de eis van de organisaties en vindt dat de overheid nu inderdaad te weinig doet om de waterkwaliteit te verbeteren.
Zowel Vlaanderen als Wallonië kreeg eerder dit jaar ook van de Europese Commissie al een tik op de vingers, omdat er te weinig tegen nitraatverontreiniging wordt ondernomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland TS135A
2004, P.O.A.
-
Claas Disco FC310 frontschijvenmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6215R (LH) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (SO) #692916
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL