ING: spagaat voedingssector in verduurzamingsslag
Veel voedingsbedrijven komen op korte termijn in een spagaat terecht als het gaat om verduurzaming van de toeleverketens. Dat stelt ING in een rapport over toeleverketens.
Wetgeving en maatschappelijke druk dwingen voedingsbedrijven de komende jaren meer te doen om de arbeidsomstandigheden in internationale toeleverketens te verbeteren en milieuschade te beperken. Aan de andere kant wordt vanuit afnemers veel druk opgelegd om prijzen laag te houden. Dat zorgt volgens de bank voor een spagaat die investeringen in het verbeteren van de ketens hindert.
Door de grote diversiteit van bedrijven en toeleverketens is de opgave voor het ene voedingsbedrijf wel veel groter dan voor het andere, concludeert ING. De taak is het grootst voor de naar schatting vijfhonderd tot duizend middelgrote en grote producenten en handelaren die én een groot aantal leveranciers hebben en over meerdere continenten inkopen.
• Klik voor complete rapport op onderstaande pdf
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (HIL) #777842
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6165.4 TTV (ZIJ) #778001
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zondag12° / 11°30 %
-
Maandag13° / 3°5 %
-
Dinsdag16° / 2°0 %

















