MOB in het geweer tegen datacentrum Meta in Zeewolde
Milieuorganisatie Mobilisation for the Environment (MOB) maakt bezwaar tegen de komst van het omstreden datacentrum van het Amerikaanse techbedrijf Meta in Zeewolde.
In een brief aan het provinciebestuur van Flevoland meldt MOB dat de provincie onterecht stelt dat er geen natuurvergunning voor stikstof nodig zou zijn voor het industrieterrein waar het moederbedrijf van Facebook het datacentrum beoogt. Ook is er volgens MOB geen wettelijke mogelijkheid tot inspraak geboden.
In Zeewolde woedt al geruime tijd een fikse discussie over het geplande datacentrum. Dat park is omstreden vanwege onder meer twijfels over de duurzaamheid en maatschappelijke opbrengst ervan. Overigens heeft Meta door de enorme weerstand tegen de komst van het datacentrum de plannen opgeschort, maar niet afgeblazen.
Ook bezwaar LTO Noord
Behalve MOB maakte onder meer ook LTO Noord bezwaar tegen de komst van het datacentrum. De organisatie stapte in maart naar de Raad van State om het bestemmingsplan aan te vechten. Volgens voorzitter Jaap Lodders van LTO Noord-afdeling Zuidelijk Flevoland gaat het datacenter van Meta in tegen het economisch belang van de agrarische bedrijven in de omgeving.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (LIE) #781065
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 250 trekker (HAE) #778488
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.833
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag19° / 12°50 %
-
Zondag20° / 10°10 %
-
Maandag21° / 10°20 %
















