Afroming fosfaatrechten bij overdracht verlaagt naar 10 procent
Het aantal fosfaatrechten in de markt is onder het melkveefosfaatplafond van 84,9 miljoen kg gedaald. Om die reden verlaagt landbouwminister Henk Staghouwer het afromingspercentage bij de overdracht van fosfaatrechten van 20 procent naar 10 procent.
De verlaging per Koninklijk Besluit is vrijdagmiddag bekendgemaakt in een brief van de minister aan de Tweede Kamer. Uit de monitoring door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) van het aantal ontvangen kennisgevingen van overgang en het tempo van registratie daarvan blijkt dat het totaal aantal geregistreerde fosfaatrechten tussen 14 en 20 april 2022 onder het plafond is gekomen.
De Meststoffenwet bepaalt dat uiterlijk twee weken nadat het totaal aantal fosfaatrechten niet meer bedraagt dan het fosfaatproductieplafond het afromingspercentage wordt bijgesteld naar 10 procent.
Het Koninklijk Besluit over lage afromingspercentage gaat een dag na bekendmaking in. Tot het moment van inwerkingtreding van het besluit zal door RVO bij de registratie van het aantal over te dragen fosfaatrechten 20 procent worden afgeroomd. Vanaf de inwerkingtreding van het KB wordt bij de registratie door RVO met 10 procent afgeroomd.
Niet het moment van kennisgeving van de overgang tussen de bedrijven is dus relevant, meldt de Kamerbrief, maar het moment van registratie door RVO van de kennisgeving van de overgang van fosfaatrechten.
Bezwaarprocedures
Recent genomen besluiten over de registratie van fosfaatrechten leiden mogelijk tot extra bezwaar- en beroepsprocedures, schrijft Staghouwer. Deze bezwaren zullen worden behandeld door RVO. ‘Waarbij ik er vooralsnog van uit ga dat de extra uitvoeringslast beperkt blijft, omdat het gaat om een beperkte periode’, aldus de minister.
Nu het aantal fosfaatrechten onder het melkveefosfaatplafond is gekomen zal er ook een besluit worden genomen over openstelling van de fosfaatbank. Dit volgt op een later tijdstip.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T214 active
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 17002 T GII
2014, P.O.A.
-

Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TL 100 met bosbouw
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Woensdag13° / 8°90 %
-
Donderdag13° / 8°10 %
-
Vrijdag15° / 8°70 %
















