Twee nieuwe appelrassen met allergiekeurmerk
Duitse onderzoekers van de universiteiten uit Osnabrück en München hebben twee nieuwe appelrassen veredeld. Deze soorten roepen bij consumenten met een appelallergie geen allergische reacties op. Dat meldt de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO).

Naar verwachting liggen beide rassen in 2025 of 2026 in de winkel. De appelsoorten worden voorzien van een European Center for Allergy Research Foundation (Ecarf)-keurmerk. Dat is een Europees keurmerk voor producten die mensen met een bepaalde allergie veilig kunnen eten.
Appels bevatten vier allergenen, waarvan er twee een allergische reactie kunnen veroorzaken bij mensen. Gevoeligheid voor deze allergenen gaat vaak samen met die voor stuifmeel van berkenbomen. In het veredelingsproces selecteerden de onderzoekers kruisingsouders met een zo laag mogelijk gehalte van deze twee allergenen.
De vruchten van de uiteindelijke kruising zijn getoetst in het universitair ziekenhuis van Berlijn. Mensen met een gevoeligheid voor appelallergenen aten daar kleine, maar oplopende hoeveelheden van de appel. De eters vertoonden daar geen bekende verschijnselen als jeuk en tintelingen in de mond, eventueel in combinatie met opgezwollen slijmvlies en lippen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
VASTE TAND KUTIVATOR+ROL 45CM
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere - 6155R AP CP FH PTO
Nieuw, P.O.A.
-
Fendt 516 Vario S4 Profi-Plus
2021, P.O.A.
-
Dennis - Premier Petrol kooimaaier
Gebruikt, € 3.600
Vacatures
Lid Raad van Toezicht
HAS Hogeschool - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger Pootgoed
Schaap Holland B.V. - NL
Bestuursvoorzitter
FPG - Ede
Beleidsmedewerker
CTGB - Ede
Projectleider Duurzaamheidsprogramma's Zuivel
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Donderdag19° / 12°20 %
-
Vrijdag17° / 11°25 %
-
Zaterdag16° / 9°20 %