DCA houdt notering ongewijzigd
De DCA Beursprijs blijft voor de zestiende week op rij op haar plaats op 1,19 euro. Net als vorige week is de marktsituatie onzeker en werd er rekening mee gehouden dat de DCA Beursprijs daardoor misschien eerder iets zou zakken.
Het grootste probleem waarmee de varkensmarkt kampt, is een te groot vleesaanbod. Voor de Duitse slachterij Tönnies is dit aanleiding om de notering deze week met 3 cent te korten. In Nederland was tegen het einde van het jaar de slachtachterstand weer wat ingelopen, zegt voorzitter Jan Vernooij van de sectorcommissie Varkens van Vee & Logistiek Nederland, maar die wordt nu weer tenietgedaan door een tekort aan menskracht bij de slachterijen.
Staan op de vleesvarkensmarkt de prijzen onder druk, op de biggenmarkt is sprake van krapte. Het aanbod loopt terug en internationaal groeit de vraag naar biggen. De DCA Best Pigletprice steeg daardoor maandag met 1 euro naar 28 euro. Marktkenners geven aan dat dat de aanhoudend stabiele lage noteringen voor de vleesvarkens een stijging van de biggenprijs remt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6115R trekker (ETT) #689650
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
-

Andex 300
Gebruikt, € 1.250
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag14° / 5°10 %
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 7°20 %














