Cosun: aankomend seizoen 84.000 hectare suikerbieten
Het suikerbietenareaal komt aankomend seizoen uit op circa 84.000 hectare. Dat is 1,5 procent meer dan in 2021, meldt Cosun. Het ras Tessilia KWS is met 23 procent van het areaal veruit het grootste.
Na Tessilia KWS volgt Caprianna KWS met 12 procent, eveneens in het segment aaltjesresistentie. Het derde ras is Annemartha KWS. Dat gaat in de categorie rhizoctioniaresistentie 10 procent van het areaal invullen. Het aandeel aaltjesresistent is 48 procent, rhizoctionia 29 procent en voor rhizomanie 12 procent. 11 procent van het areaal wordt ingezaaid met drievoudig resistente rassen.
Cosun geeft aan dat voor eventueel nabestellen van bietenzaad in februari weer een bestelmogelijkheid is. Wel zal er dan een beperktere keuze zijn. Verder meldt de suikerfabrikant dat woensdag de bietencampagne in het Brabantse Dinteloord is beëindigd. De laatste suikerbieten worden vrijdag in het Groningse Hoogkerk aangevoerd.
Het suikergehalte nam zoals gewoonlijk de laatste weken af en komt uit op een landelijk jaargemiddelde van 16,7 procent. De campagne sluit af met een winbaarheidsindex van 90,7 procent. Het tarrapercentage noteert 10,7 procent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Husqvarna Rider 316TX incl. 122cm Combi Maaidek (HAE) #60812
Gebruikt, € 5.750
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Farmer 309C trekker (REU) #782668
Gebruikt, € 31.500
-

Lemken Juwel 8 V 3+1 N 100 (AKK) #776453
Gebruikt, € 14.800
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %















