Duitse oppositie wil verbod op export gewasbeschermingsmiddelen
De Duitse oppositiepartijen Die Linke en Grünen willen een exportverbod op in Duitsland geproduceerde chemische gewasbeschermingsmiddelen.
Naast het verbod in eigen land willen de twee partijen ook een EU-exportverbod voor middelen waarvan het gebruik in de EU verboden is, maar die desondanks nog geëxporteerd mogen worden naar niet-Europese landen.
'Wat schadelijk is voor mens en natuur in Europa kan niet goed zijn in ontwikkelingslanden', zegt Eva-Maria Schreiber van de linkse partij Die Linke in de Bondsdag. In een vraaggesprek met de nieuwssite Euractiv benadrukte de Duitse politica dat zulke chemische middelen niet voor niets verboden zijn, 'omdat ze schade toebrengen aan mens en milieu'.
Internationale overeenkomsten en richtlijnen zijn juridisch niet bindend. Om het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen in de toekomst te verminderen, vragen de Grünen en Die Linke om wettelijke maatregelen. Hoewel er al internationale overeenkomsten zijn over de handel in deze middelen en richtlijnen over gezondheid en veiligheid, bekritiseren de parlementaire fracties het feit dat verdragen en richtlijnen de export van verboden stoffen niet verhinderen.
WHO en FAO
Het Duitse BASF, een van de grootste producenten van gewasbeschermingsmiddelen, verdedigt in een reactie de export van deze producten. In opkomende markten verkoopt het bedrijf alleen middelen 'als ze tegelijkertijd voldoen aan de eisen van de internationale gedragscode van de Wereldgezondheidsorganisatie en de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties'.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T235 direct
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra/Fendt wielgewichten 40 kg
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

Pottinger Novacat 442 achtermaaier
2025, € 24.941
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Dinsdag24° / 17°5 %
-
Woensdag25° / 15°5 %
-
Donderdag28° / 15°0 %
















