Meer aandacht voor landbouw in omgevingsvisie Meierijstad
De lobby van ZLTO-afdeling De Meierij heeft succes gehad. Delen uit de landbouwvisie die zij onlangs aanbod aan gemeente Meierijstad zijn opgenomen in de gemeentelijke omgevingsvisie.
ZLTO De Meierij was in eerste instantie niet blij met de geringe aandacht voor de landbouw in de omgevingsvisie. Daarop vormde de afdeling een alliantie met Cumela, de lokale ondernemingsvereniging PON en Koninklijke Horeca Nederland. Deze samenwerking heeft ervoor gezorgd dat gemeente Meierijstad het belang is gaan inzien van onder meer een leefbaar buitengebied en een sterke agrarische structuur.
De gemeente heeft onder meer de input van ZLTO gebruikt om de agrarische belangen te borgen in de gemeentelijke omgevingsvisie. Volgens de belangenorganisatie is de aanpak van ZLTO De Meierij een goed voorbeeld van een succesvolle lobby: een combinatie van feitelijke input, een duidelijke visie en een gezamenlijk optrekken van verschillende partijen.
Momenteel stellen gemeenten hun omgevingsvisie op. Hierin leggen gemeenten vast hoe zij de komende jaren invulling gaan geven aan de ruimtelijke ontwikkeling. Om de agrarische visie hierin te verankeren, bieden meerdere ZLTO-afdelingen hun gemeenten een eigen landbouwvisie aan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER INCL 42M MAAIDEK (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 220 trekker (KOU) #693695
Gebruikt, € 169.500
-

Voorlader Quicke X4S met console
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere X117R Lawn Tractor (HIL) #28320
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
















