Kamer wil onderzoek naar verzekerbaarheid zonnepanelen
De Tweede Kamer wil dat het kabinet een onafhankelijk onderzoek laat verrichten naar de verzekerbaarheid van zonnepanelen op daken. Volgens CDA en VVD komen projecten niet van de grond door te hoge verzekeringspremies en wordt hierdoor de energietransitie belemmerd.

Nagenoeg de voltallige Kamer - op PVV en FvD na- stemde voor de motie waarin Kamerleden Agnes Mulder (CDA) en Mark Harbers (VVD) vragen om het onderzoek. Daarbij moet de regering in kaart brengen wat de knelpunten zijn waar energiecoöperaties tegenaan lopen.
Belemmeringen voor de verzekerbaarheid worden veroorzaakt door factoren als installatie, dakisolatie en constructie. Premies worden soms verdrievoudigt, waardoor projecten financieel niet meer rond zijn te rekenen.
Minister Eric Wiebes van Economische Zaken en Klimaat kondigde in september een RIVM-onderzoek aan naar de mogelijk schadelijke gevolgen van branden met zonnepanelen. Aanleiding daarvoor waren twee branden bij agrarische bedrijven in Moerbeek en Rutten. Ook het Instituut Fysieke Veiligheid (IFV) is met een soortgelijk onderzoek bezig.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Claas Tractor Arion 530 (LH) #181171
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (BV) #692391
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6195M (HA) #693828
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (ZND) #65699
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %