Schoner water voor Britse teler met 100 hectare zachtfruit
Een Britse teler met 100 hectare zachtfruit gebruikt druppelirrigatie uit boorgaten. Het schone irrigatiewater zorgt voor een gezonder gewas.
East Seaton Farm is een Schotse zachtfruitteler met meer dan 100 hectare onder beheer. Het familiebedrijf is opgericht in 1991 en levert aan grote supermarkten in het Verenigd Koninkrijk. East Seaton Farm teelt blauwe bessen en aardbeien op substraat.
Water voor de druppelirrigatie komt uit boorgaten in de buurt. Dat water is toegankelijk en duurzaam, maar kan ook voor uitdagingen zorgen. Om die het hoofd te bieden, nam de teler het bedrijf HPNow in de arm.
Ongelijkmatige watergift
Het irrigatiewater gaat van de boorgaten naar opslagtanks, waarvandaan het naar de verdeelunit gaat. De teler zag steeds opnieuw een slijmerige, witte substantie ontstaan in de leidingen, opslagtanks en het irrigatiesysteem, waardoor druppelaars werden geblokkeerd. Dat leidde tot een ongelijkmatige watergift. Daarbij zag de teler dat zijn gewas ijzertekort had, hoewel hij gebruik maakt van ijzerhoudende meststoffen.
East Seaton vroeg HPNow te helpen bij het bestrijden van de negatieve invloed die dit had op de gelijkmatigheid van de watergift, systeemonderhoudskosten, gewasopbrengst en plantgezondheid.
Analyse door HPNow toonde hoge concentraties ijzer aan in de witte substantie, wat erop wijst dat de witte stof ijzer opnam dat bedoeld was voor de planten. Vandaar het ijzertekort in het gewas. Navraag bij plantgezondheidsdeskundigen leerde dat ijzer-oxiderende bacteriën de witte substantie veroorzaakten.
Periodieke shocktherapie
HPNow adviseerde een combinatie van periodieke shocktherapie in de hoofdleidingen, met een continue dosis in de zijleidingen gedurende alle irrigatiecycli. HPnow-distributeur Penny UK installeerde twee HPGen A2000 Peroxide UltraPureTM-systemen op het teeltbedrijf om de witte substantie in het water onder controle te krijgen, wat binnen enkele weken tot positieve resultaten leidde.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

GA7301
Gebruikt, € 5.500
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692668
Gebruikt, € 3.950
-

T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
-

JOHN DEERE 6150R PREM DD40 (MAA) #63046
Gebruikt, € 55.000
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag13° / 9°5 %
-
Woensdag15° / 8°5 %
-
Donderdag15° / 10°20 %
















