Veel Duitse varkenshouders willen stoppen bij warme sanering
Uit een steekproef onder 445 Duitse varkenshouders blijkt dat meer dan 60 procent bereid is te stoppen bij een warme sanering. Dat meldt TopAgrar op basis van een enquête onder de varkenshouders afgelopen zomer.
De enquête is gehouden door de universiteit van Kiel in de periode juli tot september. Dus nog voordat de Afrikaanse varkenspest Duitsland binnenkwam en nog voordat het huidige stuwmeer van een half miljoen vleesvarkens door de coronaperikelen er was.
Dat betekent volgens de Duitse onderzoeker Uwe Latacz-Lohmann van de universiteit Kiel dat het aantal varkenshouders dat bereid is te stoppen mogelijk momenteel nog hoger ligt. Momenteel zijn er nog zo'n 20.000 varkensbedrijven in Duitsland.
Een derde wil blijven investeren
De details van de enquête zijn nog niet bekend. Wel wordt er al gemeld dat een derde deel van de vleesvarkensbedrijven door wil en wil investeren. Een derde deel wil wel stoppen en de oude gebouwen afstoten. En nog een derde deel wijst een saneringsprogramma geheel af.
Hieruit is af te leiden dat het waarschijnlijk vooral zeugenhouders zullen zijn die willen stoppen. Dat lijkt logisch, gezien de ingrijpende dierenwelzijnsregels die op de varkenshouders afkomen. Als eerst moeten de zeugen in de inseminatiestal binnen acht jaar vrij kunnen rondlopen op een oppervlakte van 5 vierkante meter. Daarna volgt over uiterlijk vijftien jaar de verplichte huisvesting van de kraamzeugen in vrijloopkraamhokken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (HIL) #775455
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (LIE) #779271
Gebruikt, € 177.500
-

Deutz Fahr 6185 TTV (STE) #779278
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5090M trekker 2WD (OLD) #703457
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Maandag10° / 7°60 %
-
Dinsdag14° / 8°50 %
-
Woensdag17° / 6°20 %

















