Eieren mogen naar pakstations vogelgriepgebied Altforst
Het vervoer van eieren, afkomstig van bedrijven buiten het beschermings- en toezichtsgebied Altforst, naar de twee pakstations in dit gebied is toegestaan. Wel moet dit via aangewezen routes, oftewel corridors.

Dat maakte het ministerie van LNV zaterdag bekend, nadat de PCR- onderzoeken van de screening van de bedrijven in deze gebieden negatief zijn bevonden.
Verder is het vereist dat bij het vervoer van landbouwhuisdieren naar een commercieel pluimveebedrijf plaatsvindt volgens het hiervoor geldend hygiëneprotocol. Ook zijn de gebiedsomschrijvingen van het beschermings- en toezichtgebied verduidelijkt en met het oog op de leesbaarheid opnieuw vastgesteld.
Hoogpathogene variant
Op een pluimveehouderij met 35.700 vleeskuikenouderdieren in het Gelderse Altforst is vorige vogelgriep vastgesteld. Het gaat om de hoogpathogene variant H5.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland TM190 trekker (MAA) #690891
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2014, P.O.A.
-
John Deere 6120M trekker (WOL) #692393
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Dinsdag18° / 9°5 %
-
Woensdag17° / 6°0 %
-
Donderdag16° / 5°10 %