CDA wil snel duidelijkheid over nertsenhouderij
Regeringspartij CDA wil snel duidelijkheid van landbouwminister Carola Schouten over de toekomst van de nertsenhouderij. ‘Een fatsoenlijke overheid zorgt voor een ruimhartige stoppersregeling’, zegt CDA-Kamerlid Jaco Geurts. ‘Dat is eerlijk voor deze ondernemers, en van belang voor de volksgezondheid.’

Na opnieuw een reeks coronabesmettingen bij nertsenhouders moeten mogelijk ook bedrijven die niet besmet zijn met het nieuwe coronavirus preventief worden geruimd. Maar een besluit daarover laat nog op zich wachten. Voor de zomer sprak een Kamermeerderheid zich al uit voor een verbeterde regeling om nertsenhouders te verleiden hun bedrijf nog dit jaar te beëindigen. Vanaf 2024 is het fokken van deze pelsdieren sowieso verboden.
Dit voorjaar werd duidelijk dat ook nertsen bevattelijk zijn voor het coronavirus. Inmiddels zijn op meer dan veertig bedrijven besmettingen gevonden. Die infecties werden tot dusver vooral in verband gebracht met het intensieve contact dat verzorgers met de dieren hebben in de periode dat pups geboren worden. Deskundigen adviseerden vorige maand alle nertsenbedrijven preventief te ruimen als na half augustus nog nieuwe besmettingen zouden opduiken.
Nieuw advies
Voorwaarde daarbij was wel dat de verspreiding van het coronavirus onder mensen tegen die tijd ongeveer hetzelfde zou zijn als half juli. Omdat dit niet het geval is - het aantal besmettingen bij mensen ligt inmiddels fors hoger - heeft Schouten om een nieuw advies gevraagd. Zij heeft dat inmiddels ontvangen maar moet de knoop nog doorhakken.
Belangrijk om zo snel mogelijk duidelijkheid te krijgen van de minister over het preventief ruimen van niet-besmette nertsenbedrijven.Een fatsoenlijke overheid zorgt voor een ruimhartige stoppersregeling. Dat is eerlijk voor deze ondernemers, en van belang voor de volksgezondheid pic.twitter.com/Eh0ayYIRiY
— Jaco Geurts (@JacoGeurts) August 26, 2020
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HIL) #692920
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MOL) #692688
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (LIE) #692279
Gebruikt, € 6.793
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (SOM) #692329
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 12°20 %
-
Zondag22° / 13°10 %
-
Maandag20° / 12°55 %