AH verlengt samenwerking met A-ware en DeltaMilk
Supermarkt Albert Heijn blijft samenwerken met Royal A-ware en Zuivelcoöperatie DeltaMilk. Doel is programma 'Beter voor Koe, Natuur en Boer' beter vorm te geven. Een volgende stap is om de melk klimaatneutraal te krijgen.
Dit programma is in 2017 ontwikkeld om middels een gesloten productieketen zuivel en kaas verder te verduurzamen. Daarbij is vooral aandacht voor dierenwelzijn en biodiversiteit. In totaal doen ongeveer driehonderd boeren mee aan dit programma, waarbij A-Ware en DeltaMilk de melk verwerken tot kaas en zuivel.
Het programma heeft voor het komend jaar als doel om de melk op boerderijniveau klimaatneutraal te produceren. Daarbij gaat het om een neutralisering van de uitstoot van broeikasgassen doordat het gras kooldioxide in de bodem vastlegt.
Zo worden in het programma eisen vastgelegd rond blijvend grasland en de inzaai van kruiden en/of klavers. De premie die de melkveehouder hiervoor ontvangt, ligt 5 cent per kilo boven de prijs voor weidemelk. Op dit moment is dit 3 cent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Xylon 524 3 wieler / zaaicombinatie
1996, P.O.A.
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zondag8° / 3°5 %
-
Maandag9° / 4°10 %
-
Dinsdag10° / 6°10 %

















