Met de sateliet de muis te lijf
Met een app met satelietbeelden de muizen te lijf gaan. Dat is het doel van een speciale app voor ondernemers in Zuid-West Friesland. Op de beelden kunnen ondernemers de muizenschade zien deze knaagdieren vervolgens te bestrijden door percelen op het juiste moment onder water te zetten.

De satellietbeelden worden elke twee weken ververst, meldt Omrop Fryslân. Daarbij kunnen boeren hun ervaringen delen met de app. Deze bestond al voor de bestrijding in Frankrijk, maar is nu aangepast en uitgebreid om ook in Friesland te functioneren.
Deze aanpassing is uitgevoerd in opdracht van LTO, het waterschap en de provincie.
Dit jaar flinke schade
Deze zomer was de muizenschade al zichtbaar in Zuid-West Friesland. Het betreft vooral schade in en om Hommerts, Terzool, Indijk, Tjerkgaast en Follega. Daar is de muizenschade op satellietbeelden te herkennen als lichte vlekken in het groene gras
• Lees ook: Muizenschade zichtbaar op satellietbeelden
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
-
Kuhn Varimaster 151
2002, P.O.A.
-
781
Gebruikt, € 4.000
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Maandag23° / 16°20 %
-
Dinsdag17° / 13°40 %
-
Woensdag21° / 10°20 %