Alle koeien Goes krijgen weidegang
Gemeente Goes is een van de veertig Nederlandse gemeenten waar alle koeien in 2018 weidegang kregen. Bijzonder is dat deze gemeente gemiddeld ook de meeste koeien per bedrijf heeft.

De drie melkveehouders in Goes hebben samen bijna zevenhonderd koeien, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Opvallend is ook de prestatie van Koggenland. Hier weiden alle 75 melkveehouders hun gemiddeld 86 koeien. Veel weidegemeenten liggen in Noord- en Zuid-Holland. In die provincies doen respectievelijk 94 en 93 procent van de bedrijven de koeien buiten.
Bij de top tien van melkrijkste gemeenten past gemeente Molenlanden met 89,3 procent het meest weidegang toe. De 265 melkveebedrijven daar hebben in totaal 22.873 koeien, waarvan er 20.427 buiten komen. De melkrijkste gemeente is overigens Súdwest-Fryslân. De 581 melkveehouders daar hebben samen 64.619 melkkoeien. Twee derde daarvan gaat de wei in.
Grave
De gemeente met de minste weidegang is Grave, geeft het CBS aan. De vijftien melkveehouders laten samen 435 van de 1.751 melkkoeien weiden, wat neerkomt op 24,8 procent. De veertien melkveehouders op Noord-Beveland doen het met 29 procent iets beter, hier grazen 498 van de 1.720 koeien in de wei.
Klik in het dropdownmenu voor meer opties.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
RS330 VRF
Gebruikt, € 750
-
781
Gebruikt, € 4.000
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag21° / 12°10 %
-
Maandag25° / 12°10 %
-
Dinsdag26° / 12°10 %