'Brexit funest voor agrarische familiebedrijven'
Agrarische familiebedrijven zullen de dupe worden van een no-deal Brexit. Mogelijk gaat meer dan de helft van alle telers en veehouders binnen vijf jaar failliet. Dat voorspelt de Britse agrarisch econoom Séan Rickard.
Rickard stelt dat veel sectoren de pijn van een harde brexit, een vertrek zonder overeenkomst met de Europese Unie, zullen voelen. Veehouders en telers in het Verenigd Koninkrijk krijgen volgens hem echter de hardste klappen.
In het ergste scenario vervallen de inkomenstoeslagen en importheffingen. Zonder inkomenstoeslagen heeft 40 procent van de agrarische bedrijven geen inkomen. Zonder importheffingen daalt de prijs van de meeste producten door goedkopere producten uit het buitenland. Volgens Rickard is meer dan de helft van de bedrijven door deze combinatie niet langer levensvatbaar.
Eerder lekte een rapport van de Engelse overheid uit waaruit zou blijken dat een no-deal-brexit leidt tot tekorten aan onder meer voedsel, brandstof en medicijnen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6145R (WOL) #57811
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #781555
Gebruikt, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %
















