Overslag agribulk in Rotterdamse haven gedaald
De overslag van agribulk in de Rotterdamse haven daalde in de eerste zes maanden van het jaar 7,2 procent. In totaal werd 4.850.000 ton verwerkt in de periode januari tot en met juni. Dat heeft Havenbedrijf Rotterdam bekendgemaakt.

De daling heeft volgens het Havenbedrijf diverse oorzaken. De agribulkmarkt is erg afhankelijk van weersinvloeden en de kwaliteit van de oogst. In het eerste halfjaar is er minder geïmporteerd naar Europa, omdat er in Europa zelf meer geoogst is dan voorgaand jaar.
In het algemeen liet het havenbedrijf mooie cijfers zien. De haven heeft in de eerste zes maanden van 2019 een overslag gerealiseerd van 240,7 miljoen ton, een nieuw record. Dat is 3,4 procent meer dan in het eerste halfjaar van 2018. De groei van de containeroverslag zette door met 4,8 procent ten opzichte van de eerste zes maanden van 2018, eveneens een nieuw overslagrecord.
Gas
Andere positieve uitschieters waren er in de marktsegmenten ruwe olie (+2,8 procent) en LNG (+94 procent). De groei in ruwe olie werd gedreven door meer import van goedkopere olie uit de Verenigde Staten. LNG groeide vooral door toegenomen export van Amerikaans gas naar Europa.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Niemeyer Ploeg Alphatop 50 wentelploeg (RL) #693315
Gebruikt, € 5.500
-
John Deere Tractor 6215R (LH) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-
Stiga E-ride C500
Gebruikt, P.O.A.
-
Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %