CDA stelt vragen over pootgoedfraude
CDA-Kamerleden Jaco Geurts en Maurits von Martels willen van landbouwminister Carola Schouten weten welke maatregelen de NVWA heeft getroffen om fraude met pootgoed tegen te gaan.

De Kamerleden hebben de minister schriftelijke vragen gesteld naar aanleiding van de grootschalige fraude met pootgoed, waarbij een handelshuis in Kruisland betrokken is. De fraude betreft het leveren van partijen pootaardappelen met vervalste NAK-certificaten.
Geurts en Von Martels willen duidelijkheid over de acties die zijn ondernomen en de rol die de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) daarbij speelde. Verder vragen zij zich af of de opvolging en melding van fraude kan worden verbeterd, waarbij de plantaardige keuringsdiensten, zoals in dit geval de NAK, meer bevoegdheden zouden moet krijgen.
Imagoschade
Tot slot wijzen beide politici erop dat het voor de pootgoedsector van belang is dat de fraude snel en doeltreffend wordt aangepakt om verdere imagoschade te voorkomen. Ze pleiten voor betere internationale afspraken tussen Europese lidstaten over maatregelen en besluiten om toekomstige fraude te voorkomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (RL) #692017
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X590 (HG) #692209
Gebruikt, € 10.694
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WD) #692543
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %