Miljoenen euro's voor muggenonderzoek
De Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) heeft 9 miljoen euro toegekend aan onderzoek naar infectieziekten veroorzaakt door muggen.
Dat bedrag wordt aangevuld tot 10 miljoen euro door zeven publieke organisaties. Het onderzoek duurt vijf jaar en wordt geleid door een onderzoeker van het Rotterdamse Erasmus Medisch Centrum. Die gaat samen met andere onderzoeksinstituten in Nederland aan de slag.
NWO kent het hoge bedrag toe, omdat Nederland door het waterrijke landschap extra kwetsbaar is voor uitbraken van infectieziekten. Een belangrijk doel is om erachter te komen of reizen, waterbeheer en het landschap bijdragen aan de kans op een uitbraak. Ook de rol van klimaatverandering wordt onder de loep genomen.
Op basis van die gegevens moeten maatregelen worden getroffen zodat Nederland beter voorbereid is op een uitbraak. Het moet een 'weersverwachting voor risico op uitbraken' worden, zegt onderzoeksleider Marion Koopmans.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (LIE) #692279
Gebruikt, € 6.793
-

Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere X950R zitmaaier (BEN) #66018
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Vrijdag6° / 4°5 %
-
Zaterdag10° / 4°90 %
-
Zondag11° / 8°90 %

















