PlanetProof-rodekool geplant in Hank
Koolteler Wim Straver en Adri den Dekker van HAK bekijken samen in Hank geplante rodekoolplantjes. Het betreft een eerste perceel rodekool dat volgens de richtlijnen van 'On the way to PlanetProof' wordt geteeld.
Straver heeft het volste vertrouwen in een succesvolle teelt. 'Ondanks de uitdagingen moet het lukken om dezelfde kilo's als voorheen te oogsten.' HAK heeft al aangegeven de extra teeltkosten voor het keurmerk te vergoeden. 'De telers zijn positief en gemotiveerd', constateert Den Dekker.
Naast rodekool start HAK dit jaar met een test met het keurmerk bij de teelt van bruine bonen en zomergroenten. Het programma wordt volgend jaar verder uitgerold. 'Vanaf 2021 willen we dat alle zomer- en wintergroenten en peulvruchten binnen een straal van 125 kilometer van ons bedrijf voldoen aan PlanetProof', zegt Den Dekker.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (BIE) #692147
Gebruikt, € 7.054
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Maandag14° / 4°0 %
-
Dinsdag14° / 6°20 %
-
Woensdag8° / 3°95 %
















