ZLTO wil uitbreiding flexibele beregening
ZLTO pleit bij Provinciale Staten van Noord-Brabant voor uitbreiding van het flexibele beregeningsbeleid op gronden rondom natte natuurgebieden.

Aanleiding is het feit dat de grondwaterstand in gebieden met het nieuwe beleid niet lager is dan in gebieden waar nog wel beregeningsverboden gelden. Sinds 2014 is sprake van nieuw grondwaterberegeningsbeleid in grote delen van Brabant.
Op basis van bedrijfswaterplannen (BWP) gaan boeren en tuinders aantoonbaar zuinig met water om. In ruil daarvoor krijgen ze meer flexibiliteit in beregeningsmogelijkheden. Ook hoeven de ondernemers geen rekening te houden met urenverboden.
Zones rondom natte natuurgebieden
Deze aanpak wordt niet uitgerold in zones rondom de genoemde natte natuurgebieden. ZLTO zou dit graag anders zien. De nieuwste metingen van grondwaterstanden, die laten zien dat er geen verschil is waar te nemen in de grondwaterstand in gebieden met of zonder flexibel beregeningsbeleid, onderbouwen de wens van ZLTO.
Provinciale Staten bespraken vrijdag het grondwaterbeleid. Gedeputeerde Staten werken op basis van de discussie het grondwaterbeleid verder uit.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2014, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692666
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %
-
Zondag21° / 15°70 %