Vermogensschade veelal niet meeverzekerd
De meeste aansprakelijkheidsverzekeringen van agrarische ondernemers dekken niet de zogeheten zuivere vermogensschade, constateert de vakgroep Akkerbouw van LTO.
De vakgroep wijst zijn leden hierop en ook op de mogelijkheid om vermogensschade in de bestaande polis van de aansprakelijkheidsverzekering op te nemen. Het vergoeden van deze schade is dit jaar onder meer van toepassing op enkele pootgoedpercelen in Noord-Holland en Flevoland die afgelopen jaar per abuis zijn beregend met oppervlaktewater vanaf aangrenzende percelen met bloembollen.
Voor dit pootgoed geldt een beregeningsverbod vanwege het risico op besmetting met bruinrot. De beregende percelen of delen van deze percelen verliezen hun pootgoedstatus als het onrechtmatig beregenen is vastgesteld door de NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit).
Veel financiële schade
De geoogste aardappelen mogen dan alleen nog voor directe consumptie worden verhandeld. Het betekent dat de pootgoedteler hiervan veel financiële schade ondervindt, waarvoor de ondernemer van het aangrenzende perceel verantwoordelijk kan worden gesteld.
De meeste aansprakelijkheidsverzekeringen dekken alleen schade aan zaken en schade aan personen. Schade aan zaken is vaak letterlijk ofwel er moet iets kapot zijn of kwijt. Schade aan personen dekt onder meer letselschade maar ook immateriële schade.
Zuivere vermogensschade betreft schade die alleen maar in het vermogen van de benadeelde partij wordt geleden zonder dat sprake is van een beschadigde zaak of schade aan personen. Voorbeelden zijn bedrijfsschade door productiestilstand, financiële schade door een verkeerd advies of het bovenvermelde voorbeeld van de beregeningsfout.
Extra bijverzekeren
De vakgroep Akkerbouw van LTO vindt dat verzekeringsagenten ondernemers er duidelijk op moeten wijzen voor welke schade zij wel of niet aansprakelijk kunnen worden gesteld. Verder adviseren zijn hun leden om het extra bijverzekeren van zuivere vermogensschade in elk geval goed te overwegen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 215 trekker (LIE) #782579
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BIE) #782474
Gebruikt, € 153.500
-

John Deere 6155M trekker (EMA) #705202
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (ZUI) #777845
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Vrijdag19° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 14°70 %
-
Zondag18° / 13°85 %

















